Papežovi spolupracovníci jsou na duchovní obnově, František zůstal ve Vatikánu

Papežovi spolupracovníci jsou na duchovní obnově, František zůstal ve Vatikánu
2. března 2020 Události Autor: Filip Breindl

Papež František se kvůli pokračujícímu nachlazení nepřipojil k pracovníkům vatikánské kurie, kteří se vydali na postní duchovní cvičení do Ariccie nedaleko Říma. Exercicie vede jezuita Pietro Bovati, sekretář papežské biblické komise, potrvají do pátku.

František prohlásil, že se k přednáškám a rozjímání připojí z Vatikánu. Kvůli duchovním cvičením nemá v týdnu naplánovaný žádný veřejný program, odpadá i středeční generální audience. O první neděli postní zahájili duchovní cvičení také čeští a moravští biskupové, a to v severočeských Hejnicích.

Nové vedení zvolí tento týden na svém zasedání v Mohuči členové německé katolické biskupské konference. Dosavadní předseda, kardinál Reinhard Marx z Mnichova, nedávno ohlásil, že kvůli věku nebude usilovat o další mandát. Na programu jednání bude takzvaná synodální cesta německé církve, s jejíž formou někteří z biskupů nesouhlasí, a dále pastorační výzvy vyplývající z nedávného dokumentu papeže Františka o Amazonii. Jako host v Mohuči vystoupí apoštolský nuncius v Sýrii, kardinál Mario Zenari, se zprávou o situaci v této zemi stižené válečným konfliktem, odkud se řada uprchlíků vydala právě do Německa.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony