Charismatická konference s papežským kazatelem Cantalamessou

6. července 2011 Události Autor: Filip Breindl

Středeční mše svatá v brněnské katedrále na Petrově zahajuje program letošní Katolické charismatické konference. Jejím hlavním hostem je kazatel papežského domu, kapucín Raniero Cantalamessa. Letošní zaměření konference na mariánské téma, jak vyjadřuje i motto "udělejte všechno, co vám řekne" (Jan2,5), Proglasu za pořadatele přiblížila teoložka Kateřina Lachmanová.

"Na konferencích tradičně je velký důraz na postavu Ježíše Krista, na osobní vztah k Bohu, na Ducha svatého a Matka Boží možná tam bývá implicitně trošku v pozadí. V jistém smyslu je to správné, protože takové je její místo v plánu spásy, ale my jsme chtěli jednu konferenci zaměřit více na ni a na její roli v životě křesťana, protože ona je naší matkou a starší sestrou ve víře," řekla k tomu členka pořadatelského týmu charismatické konference a v závěru použila název jedné přednášky, kterou o Mariiných slovech pronesených při svatbě v Káni Galilejské připravil hlavní host akce, kazatel papežského domu Raniero Cantalamessa.

O účast tohoto italského kapucína, autora duchovní literatury usilovali pořadatelé konference už v minulých letech, až letos se ji podařilo zorganizovat. "Kupodivu složité dostat ho sem to letos nebylo. Nápad přišel tím způsobem, že jsem si po letech přečetla jeho knížku Maria - zrcadlo církve a řekla jsem si, že jestli má někdo mluvit na naší konferenci na mariánské téma, přála bych si, aby to byl právě P. Raniero Cantalamessa, který má mariologii velice zdravou, biblickou a přitom krásnou, takovou úctyplnou. Napsala jsem mu dopis a on odpověděl do několika hodin, což pro mě byl takový malý zázrak a pro mě i potvrzení, že asi opravdu má na naší konferenci být," uvedla k tomu Kateřina Lachmanová.

Kromě italského hosta si své příspěvky připravili i další přednášející včetně P. Vojtěcha Kodeta, Karla Řežábka a dalších. Každý den se koná mše svatá a pro návštěvníky je v areálu brněnského Výstaviště také stálá možnost eucharistické adorace. Dobrovolníci se v průběhu přednášek postarají o malé děti účastníků. "Moc se na konferenci těším, protože cítím, že to téma je hluboké a může být velice požehnané. Doufám, že každý, kdo přijede, bude osloven a bude mu pomoženo na jeho cestě," řekla k tomu Kateřina Lachmanová.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony