Jan Pavel II. byl vděčný Panně Marii Fatimské, obracejme se k ní i my, vyzval František

Jan Pavel II. byl vděčný Panně Marii Fatimské, obracejme se k ní i my, vyzval František
12. května 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Středeční generální audience se po více než půl roce opět konala s účastí věřících ve Vatikánu. Kvůli koronavirové pandemii se v posledních měsících pravidelně přenášela z knihovny Apoštolského paláce. V jejím závěru Svatý otec pozdravil Poláky. Zítra, na svátek Panny Marie z Fatimy, totiž uplyne 40 let od pokusu o atentát na prvního papeže polského původu.

Po čtení z knihy Žalmů hovořil Svatý otec o modlitbě z pohledu duchovního boje. Následně  promluvil k věřícím z Polska, kdy připomenul čtyřicáté výročí od okamžiku, kdy 13. května 1981 při generální audienci na Svatopetrském náměstí turecký terorista Mehmet Ali Agca postřelil papeže Jana Pavla II. „On sám zdůrazňoval s přesvědčením, že vděčí za život Panně Marii, paní z Fatimy. Tato událost nás ujišťuje o tom, že náš život a dějiny jsou v Božích rukou. Neposkvrněnému srdci Panny Marie svěřujme církev, nás samotné a celý svět. Žádejme v modlitbě o mír, o ukončení pandemie, o ducha kajícnosti a o naše obrácení. Ze srdce vám žehnám,“ vzkázala hlava katolické církve nejen věřícím v Polsku.

V závěru dnešní audience Svatý otec svěřil všechny pod ochranu Panny Marie. „Během tohoto měsíce května věnovaného Panně Marii vzývám nebeskou ochranu Madony nad každým z vás a nad každým z vašich rodin. Často se obracejte na Pannu Marii, matku věřících. Různé formy mariánské zbožnosti a především modlitba svatého růžence vám pomohou, abyste žili na cestě víry a křesťanského svědectví dobře.“

Zdroj: TV Noe

Foto: flickr/Mazur/carholicnews.org.uk/CC BY-NC-ND 2.0 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony