Jako apoštolové o Letnicích, modleme se i my v jednotě s Marií, vyzývá papež k modlitbám za Čínu

Jako apoštolové o Letnicích, modleme se i my v jednotě s Marií, vyzývá papež k modlitbám za Čínu
24. května 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Na dnešek připadá Světový den modliteb za křesťany v Číně, který připadá vždy na 24. květen, podle přání emeritního papeže Benedikta XVI. Je spojený s mariánskými oslavami v čínském Še-šanu, jak připomenul i papež František ve včerejší polední modlitbě. K modlitbám za Čínu vyzval i předseda federace asijských biskupských konferencí kardinál Charlese Bo z Barmy.

Dnešní Světový den modliteb za křesťany v Číně provází výzva barmského kardinála Bo, aby se lidé na tento úmysl modlili celý týden počínaje Svatodušní nedělí. K tomuto záměru se přihlásily například některé německé diecéze nebo vídeňský arcibiskup kardinál Christoph SchönbornAktuálně informuje agentura AsiaNews o razii, kterou podnikly čínské komunistické úřady proti katolíkům z apoštolské prefektury Xinxiang. Mezi zatčenými duchovními a bohoslovci je i biskup Joseph Zhang Weizhu.

„Katoličtí věřící v Číně slaví svátek Panny Marie Pomocnice křesťanů. Naše Matka, Matka církve, je takto uctívána i v sanktuáriu Še-šan v Šanghaji. K ní se mnohé rodiny obracejí s prosbou ve chvílích zkoušek každodenního života. Jak je potřeba, aby členové jedné rodiny, jedné křesťanské komunity, byli mezi sebou jednotní! V lásce a ve víře,“  řekl papež František v homilii, kterou pronesl včera při Slavnosti Seslání Ducha Svatého ve Svatopetrské bazilice. „Tímto způsobem rodiče, děti, prarodiče, všichni mohou společně následovat příklad apoštolů, kteří byli shromážděni spolu s Pannou Marií a v jednotě očekávali dar Ducha Svatého,“ jak znělo v liturgických textech včerejší slavnosti (Sk 2,1).

Zdroj: Radio Lumen, VaticanNews

Foto:© Mazur/catholicnews.org.uk/CC BY-NC-ND 2.0

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony