Kéž je v každém společenství vznesena prosba k Duchu svatému za mír ve Svaté zemi, vyzývá papež

Kéž je v každém společenství vznesena prosba k Duchu svatému za mír ve Svaté zemi, vyzývá papež
21. května 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

K modlitbám za mír ve Svaté zemi vyzval dnes ráno papež František. Prosbu o dar míru tak mají biskupové a všichni věřící připojit při svatodušní vigilii. Stejně tak se budou zítra večer modlit věřící v jeruzalémské bazilice sv. Štěpána.

Papež František vyzývá biskupy celého světa a všechny katolíky, aby se připojili k modlitbám za mír ve Svaté zemi. V modlitbách se pak všeobecná církev sjednotí stejným úmyslem při slavení svatodušní vigilie v bazilice sv. Štěpána v Jeruzalémě v sobotu večer, v předvečer slavnosti Seslání Ducha Svatého. Od Něj budou vyprošovat dar míru pro oblast Blízkého východu zaseženou konflikty. "Kéž je v každém společenství vznesena prosba k Duchu svatému, aby Izraelci a Palestinci našli cestu dialogu a odpuštění, aby byli trpělivými budovateli míru a spravedlnosti, kteří se krok za krokem otevírají společné naději nadobré soužití mezi bratry a sestrami," vzkázal dnes ráno papež diplomatům akreditovaným ve Vatikánu, kteří nesídlí v Římě.

O sjednocení se církve k modlitbám za stejným účelem už žádal v týdnu i latinský patriarcha jeruzalémský Pierbattista Pizzabala. Připomněl, že křesťané z každé části světa se právě v těchto místech, kde má křesťanská víra kořeny, duchovně narodili. Proto je utrpení ve Svaté zemi bolestivé pro celou církev. Na blízkovýchodní území od dnešního dne po jedenáctidenním konfliktu zavládlo příměří. 

Zdroj: VaticanNews

Foto: Flickr/Mazur/catholicnews.org.uk/CC BY-NC-ND 2.0

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony