Italský salesián Moreschi první obětí koronaviru mezi katolickými biskupy

Italský salesián Moreschi první obětí koronaviru mezi katolickými biskupy

Italský salesián Angelo Moreschi je prvním katolickým biskupem mezi lidmi, kteří zemřeli na nemoc COVID-19. Dlouholetý misionář v Etiopii, který se podílel například na fungování zemědělské školy, vedl tamní církevní provincii Gambella, od roku 2010 jako biskup.

Kvůli léčbě ledvin a cukrovky přijel do rodné země, kde se nakazil koronavirem a tento týden v Brescii zemřel, jak uvádí agentura CNA. Angelu Moreschimu bylo 67 let, členem salesiánského řádu byl od roku 1974. Podle serveru Catholic-Hierarchy byl pochován na hřbitově v severoitalské obci Nave, odkud pocházel. "Don Angelo miloval etiopskou Gambellu i všechny její obyvatele s jedinečnou vášní," uvedl v nekrologu představený tamní salesiánské komunity P. Erino Leoni.

R.I.P.

NyníKřesťanské písně
Píseň: Co prej bude s mojí duší (1997); Interpret: Spirituál kvintet; Album: Spirituál kvintet: Na káře
18:15Radio Vatikán –...
18:25Modlitba za rodiny
19:00Večerní zíváček
19:15Hitparáda
20:15Před kostelem
21:00Večerní chvály

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony