Na nákazu v Itálii umírají i kněží, papež mimořádně udělí Urbi et orbi

Na nákazu v Itálii umírají i kněží, papež mimořádně udělí Urbi et orbi
23. března 2020 Události, Postní doba Autor: Filip Breindl

V Itálii už zemřelo na nemoc COVID-19 asi pět a půl tisíce lidí, mezi nimi nejméně 50 katolických kněží, třetina z nich v diecézi Bergamo. Píše o tom agentura Kathpress s tím, že někteří přišli s nákazou do styku, když chtěli zůstat s nemocnými, jak vyzval i papež František.

Část zemřelých duchovních patřila do rizikové skupiny seniorů, o život ale přišel také 55letý kněz z diecéze Parma, který zaopatřoval starší nakaženou ženu. Služba infikovaným lidem je podle listu Corriere delle Serra příčinou nákazy v klášteře sester kamiliánek v aglomeraci Říma - řada řeholnic působí ve zdravotnictví. Komunita je v izolaci poté, co testy zjistily nákazu u 60 sester, dvě z nich skončily v nemocnici.

Papež František tento pátek požehná městu a světu při obřadu spojeném s plnomocnými odpustky, které církev uděluje v situaci světové pandemie koronaviru. Vatikánské tiskové středisko upřesnilo, že František v podvečer povede pobožnost s čtením z Písma, přímluvami a uctěním Nejsvětější Svátosti. Poté udělí požehnání Urbi et orbi, které běžně dává o Vánocích a Velikonocích. Papež také vyzval, aby se křesťané všech vyznání spojili o středeční slavnosti Zvěstování k modlitbě Otče náš.

zdroj: Kathpress, VaticanNews, ČTK

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony