Italská charita: Neopouštíme nejslabší, papež nás objímá

Italská charita: Neopouštíme nejslabší, papež nás objímá
12. března 2020 Události Autor: Filip Breindl

V Itálii platí kvůli epidemii koronaviru celostátní karanténa a ode dneška mají zavřeno všechny obchody kromě potravin a lékáren. Papež František vyzval, aby lidé přes tyto těžkosti nezapomínali na chudé lidi a uprchlíky u evropských hranic. Italská charita uvedla, že od římského biskupa obdržela 100 tisíc euro na pomoc lidem, kteří se v důsledku karantény a dalších omezení ocitli v tísni.

"V této době, která pro nikoho z nás není jednoduchá, cítíme, že nás František objímá," reagoval na dar ředitel italské charity Francesco Soddu. Dodal, že organizace ani v této krizi neopustí nejslabší členy společnosti.

Mezi skupiny, které koronavirus ohrožuje nejvíce, patří senioři. Organizace Život 90 zřídila koordinační centrum, které má propojit osamělé seniory s dobrovolníky. Ti pomohou s nákupy potravin, drogerie, venčením zvířat i vyzvednutím léků, uvedl ředitel organizace Jaroslav Lorman: "Zřídili jsme prostřednictvím pražského magistrátu bezplatnou telefonní linku 800 160 166. Je určena pro seniory, kteří potřebují pomoci, protože jsou osamělí. Už teď máme k dispozici asi stovku dobrovolníků. Ta solidarita je opravdu veliká," uvedl Lorman s tím, že zmíněná linka 800 160 166 funguje od pátku 13. března v 8 hodin ráno.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony