Graubner: Podělte se o své dobré skutky a inspirujte.

Graubner: Podělte se o své dobré skutky a inspirujte.
14. dubna 2020 Události, Velikonoce Autor: Anežka Hlávková

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner vyzval věřící ke sdílení dobrých skutků. Přímo jemu mohou zaslat zprávu nebo krátké video o tom, jak pomáhají.

Ve své homilii při Velikonoční vigilii biskup připomenul, že Velikonoce nám každoročně připomínají, že starý člověk v nás byl spolu s Kristem ukřižován a my tak máme přijmout pozvání k novému životu. Změnit se  najednou je ale nemožné. Máme podle něj začít malými kroky, změnou smýšlení a jednání: „Nedokážeme být najednou dobří. Proto je správné se aspoň snažit být dnes lepším člověkem, než jsem byl včera. Některý den se posuneme o kousek výš, někdy nám to ujede, ale vždy je možné být dnes lepší než včera,“  řekl Graubner a pokračoval, že každý z nás je obdarován. Řekl, že „dar vykoupení jsme dostali jako nezasloužený dar. Ten nás však zavazuje k tomu, abychom dál obdarovávali druhé.“

Po těchto slovech vyzval věřící ke sdílení všeho dobra, které se děje v současné koronasituaci. „Někdo rozdává roušky, jiný nakupuje starým sousedům, někteří se společně modlí a zase další cvičí v rodinách s malými dětmi, které teď nejsou ve škole, vyšší míru trpělivosti a odpuštění. Podělte se s druhými o tyto skutky lásky,“ vyzval nyní arcibiskup. Zdůraznil, že v žádném případě nejde o chlubení. Tím, že se s dobrem budou lidé sdílet, rozmnoží se a může tak dále inspirovat. „Pošlete mi zprávy nebo minutová videa se svědectvím svých skutků lásky, která našla cestu, jak druhým pomoci, jak povzbudit a zahnat strach, jak tvořit hezkou rodinu i v náročné situaci, jak přes všechnu slabost je možné být dnes lepší než včera,“ vyzval. Lidé tak mohou texty o dobrech, či krátká videa, posílat na adresu svedectvi@ado.cz. Ty pak budou zveřejněny na webu Olomouckého arcibiskupství.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony