Francouzský arcibiskup: Víme, že zlo nebude mít poslední slovo

14. listopadu 2015 Události Autor: Filip Breindl

Na 127 obětí vzrostla bilance pátečních teroristických útoků na šesti místech Paříže. Zdravotníci se starají o dvě stovky zraněných, několik desítek z nich je ve vážném stavu. Atentátníci stříleli a odpalovali výbušniny v severovýchodní části města. Čin radikálů, kteří podle očitých svědků vykřikovali „Alláh je veliký“, odsoudili světoví politici a Francii ujistili o své solidaritě.

„Víme, že zlo nebude mít poslední slovo,“ napsal předseda tamní katolické biskupské konference, arcibiskup z Marseille Georges Pontier, jenž útoky označil za nesrovnatelné barbarství, vyjádřil svou duchovní blízkost příbuzným obětí a katolíky vyzval, aby zachovali důvěru k politickým vůdcům země a aby byli ve společnosti tvůrci pokoje. Za zemřelé, zraněné a celý francouzský národ se modlí papež František, sdělil vatikánský mluvčí Federico Lombardi. „Jedná se o útok na mír celého lidstva a po všech vyžaduje jasné a solidární rozhodnutí vystoupit proti šíření vražedné nenávisti ve všech jejích formách,“ řekl Lombardi.

Prohlášení předsedy francouzské katolické biskupské konference:
Hlavní město naší země bylo zasaženo sérií útoků nevídané brutality. Společně s francouzskými katolíky, vyjadřuji hlubokou bolest tváří v tvář tomuto extrémnímu násilí, které odňalo život tolika lidem a způsobilo zranění mnoha dalším. Mé myšlenky a mé modlitby směřují k obětem a jejich blízkým, k pořádkovým silám a zdravotníkům a k vládním autoritám, na nichž leží závažná odpovědnost. V těchto těžkých hodinách jim vyjadřujeme svou důvěru. Zvu všechny katolíky Francie, aby zvláště tuto neděli se stali tvůrci pokoje, jednoty a svědky naděje, prostřednictvím modlitby, slov i skutků. Víme, že zlo nebude mít poslední slovo.

arcibiskup Georges Pontier