Společné prohlášení k útokům ve Francii vydali zástupci ČBK, ERC a FŽO

10. ledna 2015 Události Autor: Mariana Ambrožová

Kardinál Dominik Duka za Českou biskupskou konferenci, Daniel Fajfr za Ekumenickou radu církví a Petr Papoušek za Federaci židovských obcí se dnes sešli k podpisu společného prohlášení, kterým reagují na útoky radikálů ve Francii. „Hrůzné činy z následujících dní nás naplňují hlubokým smutkem a vyjadřujeme upřímnou soustrast rodinám obětí,“ píši signatáři textu s tím, že i přes bolest a hněv, které s sebou terorismus a extremismus přinášejí, je stále třeba trvat na základních principech otevřené společnosti.

Nabízíme celý text dnes vydaného prohlášení:

Středeční atentát v Paříži na novináře satirického týdeníku Charlie Hebdo a hrůzné činy z následujících dní nás naplňují hlubokým smutkem a vyjadřujeme upřímnou soustrast rodinám obětí. Uvědomujeme si, že tyto činy jsou zoufalým vyústěním hlubších tendencí a bolestí současného dění ve světě.

V mnoha lidech mohou atentáty, jako je např. ten středeční, vyvolat pocit, že je třeba jednat stejně radikálně, že již padla poslední hranice, poslední morální zábrana. Za této situace vyjadřujeme přesvědčení, že i přes hněv a bolest, které s sebou terorismus a extremismus přinášejí, je stále třeba trvat na základních principech otevřené společnosti. Především pak na svobodě projevu, na lidských právech, ale také na vzájemném respektu náboženství a kultur i na hledání cest společného soužití. 

V Praze dne 10. ledna 2015

Za Českou biskupskou konferenci
předseda: kardinál Dominik Duka OP

Za Ekumenickou radu církví v ČR
předseda: Daniel Fajfr

Za Federaci židovských obcí v ČR
předseda: Petr Papoušek

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta pro flétnu a basso continuo g moll - Larghetto; Autor: Richter František Xaver; Sóla: Válek Jiří - flétna, Knoblochová Monika - cembalo, Nouzovský Petr - violoncello
02:00Za 5 pět
02:46Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Varhanní hudba
05:30Písničky pro sváteční...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony