COMECE naposledy zasedla s Brity, dál s nimi chce spolupracovat

COMECE naposledy zasedla s Brity, dál s nimi chce spolupracovat
30. ledna 2020 Události Autor: Kristýna Fuksová

Ekologická témata nebo například sňatky homosexuálů diskutovali generální sekretáři biskupských konferencí zemí Evropské unie na jejich dnešním jednání v Bruselu. Významným tématem byl také brexit.

Jednodenního setkání se zúčastnil český zástupce Stanislav Přibyl a naposledy jako členové byli na místě také zástupci Anglie, Walesu a Irska. "Irský generální sekretář Kieran O´Reilly nás seznámil se situací, že část jejich biskupské konference bude v Evropské unii a druhá nikoli," přiblížil jednání Přibyl s tím, že s takovou situací má COMECE zkušenost protože spolupracuje s biskupskou konferencí skandinávských zemí. "Oni pokrývají území pěti států a jen některé jsou součástí Unie," vysvětlil generální sekretář ČBK.

Jedním zvýsledků dnešního jednání je dohoda, že církevní zástupci Velké Británie busou v Komisi biskupských konferencí Evropské unie působit jako pozorovatelé a hosté. "Odchází z Evropské unie nikoli z Evropy," zdůraznil Přibyl a dodal, že společná jednání proto budou pokračovat.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony