Čeští skauti dojeli škodovkou do Japonska

4. srpna 2015 Události Autor: Lucie Švestková

Po měsíci a půl jízdy autem Škoda 120 dnes ráno dorazili dva čeští skauti na celosvětové setkání v Japonsku, takzvané Jamboree. Během cesty dlouhé 14 tisíc kilometrů projeli Aleš Cahlík a Jakub Pejcal osm zemí a navštívili čtyřiadvacet měst, v nichž se setkali s místními skauty.

V cíli dvojici dobrodruhů přivítala nejen česká výprava, která se setkání účastní, ale také náčelník světové skautské organizace João Armando Gonçalves.

Největší strach měli cestovatelé ze složitého „papírování“ nutného pro vstup do Japonska a z ponorkové nemoci. „Nezbytnou byrokracii jsme naštěstí dokázali překonat a ponorka se nakonec nedostavila,“ poznamenal Pejcal. Potýkali se také s řadou poruch automobilu. Několikrát museli měnit součástky, nevyhnulo se jim pět defektů, prasklé čelní sklo či nalomené rameno předního kola.

23. Světové skautské jamboree začalo poblíž japonské Hirošimy minulé úterý a skončí v sobotu 8. srpna. Na místě táboří přes 33 tisíc skautů a skautek z celého světa. Českou republiku reprezentují tři stovky účastníků.

NyníPísně
Píseň: Buď Bohu všechna chvála (1999); Interpret: Lazaret; Album: Lazaret (křesťanské písničky pro šest hlasů)
09:00Mše svatá
10:00Duchovní hudba
10:15Stopy (TWR)
10:30Vonička lidových písní
11:05Čtení na pokračování
11:25Písničky před polednem

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony