Čeští biskupové budou ve Svaté zemi prosit za budoucnost národa a církve

Čeští biskupové budou ve Svaté zemi prosit za budoucnost národa a církve
11. března 2019 Události Autor: Kristýna Císařová

Ode dneška do příští středy se čeští a moravští biskupové i představitelé Konference vyšších řeholních představených mužských i ženských řádů účastní společných exercicií a rovněž 117. plenárního zasedání České biskupské konference v Izraeli. Kardinál Dominik Duka chce rekapitulovat uplynulých třicet let svobody a prosí o modlitbu.

„Zcela jistě u paty Kalvárie složíme prosby za náš národ a naši církev. Budeme se modlit především za opuštěné, trpící, nemocné, hledající a také ty, kteří mají právem vůči nám výhrady, že jsme ne vše dokázali zvládnout tak, jak vyžaduje evangelium,“ shrnuje Duka úmysly pro cestu po Izraeli. Po exerciciích, které povede biblista a odborník na Nový zákon pater Jaroslav Brož, bude následovat zasedání biskupské konference. Na historicky prvním zasedáni v Izraeli budou debatovat biskupové s představiteli řádů o situaci církve v dnešní společnosti. „Chceme zpytovat svědomí, do jaké míry jsme využili dlouhých třiceti let svobody, ale také se zamýšlet nad tím, jak máme vykročit do nové etapy,“ dodal český primas.

Členové ČBK a KVŘP navštíví ve Svaté zemi místa, která jsou úzce spojena s dějinami křesťanství jako Nazaret, hora Blahoslavenství, kapli Vzkříšení, místo Ježíšova křtu a další. Nevynechají ani Jeruzalém, kde je čeká přivítání a představení u Jaffské brány, kterou vstoupí do Starého města. Za doprovodu stráže latinského patriarchy se přesunou do chrámu Božího hrobu, kde budou pak uvítáni latinským, řeckým a arménským patriarchou jeruzalémským. Toto slavnostní uvítání se koná vždy, pokud Jeruzalém navštíví kardinál.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony