ČBK: Církev oslaví národní poutí 30 let kanonizace Anežky České

23. října 2018 Události Autor: Filip Breindl

Mše v kostele svatého Jakuba Staršího v Praze-Zbraslavi uzavřela první jednací den 115. plenárního zasedání České biskupské konference. Sloužil ji pražský pomocný biskup Zdenek Wasserbauer, kázal pomocný biskup olomoucký Josef Nuzík. Poprvé se konference schází v prostorách hotelu Clara Futura v Dolních Břežanech, jehož vlastníkem je pražské arcibiskupství.

Biskupové například schválili konání národní pouti do Říma příští rok na podzim k 30. výročí svatořečení Anežky České. Jednali také o způsobu, jakým se letos na konci listopadu katolická církev připojí k takzvané červené středě, mezinárodní akci na podporu lidí pronásledovaných ve světě z náboženských důvodů. "Nultý ročník proběhne 28. listopadu v Praze. Bude ho doprovázet konference v Karolinu na téma Úloha náboženství a církví ve společnosti. Po ní bude následovat společná křesťansko-židovská modlitba. Celou akci zakončí průvod z Karolina přes Staroměstské náměstí ke Staronové synagoze. Symbolicky budou některé kostely a synagoga nasvíceny červeně," uvedla k tomu mluvčí ČBK Monika Klimentová s tím, že jde o společnou iniciativu katolické biskupské konference, Ekumenické rady církví a Federace židovských obcí. Podle ní také na jednání olomoucký arcibiskup Jan Graubner bilancoval nedávnou sbírku na podporu křesťanských komunit Blízkého východu, která vynesla 12,2 miliónů korun pro činnost partnerských organizací Charity ČR. Předseda Rady ČBK pro mládež, biskup Pavel Posád informoval o přípravách české účasti na Světovém setkání mládeže v Panamě v lednu 2019, kam pojede z Česka kolem 150 účastníků. 

NyníDuchovní slovo
Píseň: Offertorium Ave Maria (2011); Interpret: Schola Gregoriana Pragensis; Album: Schola Gregoriana Pragensis: Adventus Domini
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...
02:21Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony