Českobudějovické synodální skupinky kladou největší důraz na spolupráci

Českobudějovické synodální skupinky kladou největší důraz na spolupráci

V českobudějovické katedrále svatého Mikuláše během sobotního diecézního presynodálního shromáždění představili syntézu Synodální cesty, vypracovanou na základě výsledků farních skupinek.

Největší důraz lidé kladli na určitou formu spolupráce. "Ve farnostech i v diecézi tvoříme společenství víry a zároveň taky chceme společně utvářet budoucnost. Českobudějovičtí farnící od nás očekávají, že s nimi budeme spolupracovat a naopak kněží očekávají, že jim farníci vyjdou vstříc a budou jim oporou," řekl jeden z diecézních koordinátorů a prezident Diecézní charity České Budějovice Stanislav Brožka.

Do procesu se zapojilo 63 farností, diecéze získala přes 150 závěrů z různých synodálních skupinek. "Podařilo se nám zapojit i lidi z jiných církví, zvláště ve farnosti sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích," sdělil prezident Diecézní charity České Budějovice. Ve většině případů se skupiny scházely v rámci farností.

"Měli jsme i jednu skupinku, kterou vedla vězeňská kaplanka, takže i vězni měli možnost se zapojit," dodal Stanislav Brožka.

Dílčích výstupů bylo zhruba na 320, jedenáctičlenný tým koordinátorů vytvořil syntézu o požadovaném obsahu deseti stran. Sběr dat začal před asi dvěma a půl měsíci.

Záznam rozhovoru je k dispozici zde: