Brněnský ústřední hřbitov seznamuje návštěvníky s hroby slavných umělců

Brněnský ústřední hřbitov seznamuje návštěvníky s hroby slavných umělců
30. června 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Na Ústředním hřbitově v Brně si lidé mohou díkynově umístěným QR kódům projít stezku, která je provede mezi hroby význačných sochařů a malířů.

Jde už o druhou trasu, kterou ve spolupráci s Muzeem města Brna zprovoznila správa brněnských hřbitovů. “Prvním okruhem je procházka po čestných hrobech. Každého čtvrt roku ale budeme přidávat nějakou další trasu. Lidé se tak budou moci například seznámit s místy posledního odpočinkuvýznamných architektů nebo lékařů,” popisuje plány do budoucna ředitelka Správy hřbitovů města Brna Alena Říhová.

Díky načtení QR-kódů, které jsou umístěny u hlavního vchodu brněnského ústředního hřbitova, chytrým mobilním telefonem si lidé v průběhu procházky mohou o jednotlivých osobnostech přečíst podrobnější informace.

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro housle a orchestr D dur, opus 61 - Allegro ma non troppo; Autor: Beethoven Ludwig van; Dirigent: Lajčík Milan; Sóla: Matoušek Bohuslav  - housle
13:30Písně
14:00Nedělní pohádka
14:15Písně
14:30Blahopřání
16:00Písničky z archivu
16:30Synkopy na kanapi

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony