Brněnská charita prosí o pomoc

Brněnská charita prosí o pomoc

O pomoc žádá Diecézní charita Brno. Její práci totiž v současné době komplikuje potřeba ochranných pomůcek, dezinfekcí a dalšího vybavení. 

Ty si musí organizace nakupovat sama a tím se služby výrazně prodražují. Denně charita pomáhá více než třem tisícům lidí.

Podle ředitele Oldřicha Haičmana charitní pracovníci potřebují dohromady stovky litrů dezinfekce, asi 15 tisíc roušek a 3,5 tisíce respirátorů. „To všechno musíme v současné době nakupovat,“ odůvodnil prosbu o finanční pomoc. „Výrazně to komplikuje a prodražuje naše služby,“ dodal Haičman.

„Působíme ve dvou krajích, zajíždíme do malých obcí a na těžko dostupná místa. Všude tam jsou naši pracovníci vstavení nebezpečí nákazy,“ vysvětlil Proglasu ředitel charity Oldřich Haičman. Ta v reakci na šíření koronaviru a opatření proti němu založila nové aktivity. „Například v Brně naši pracovníci rozdají přes 100 balíčků s potravinami a rozdávají také roušky, aby se lidé bez domova nenakazili koronavirem. V Oblastní charitě Třebíč a Žďár nad Sázavou nově nabízí pomoc seniorům s nákupy,“ uzavřel rozhovor ředitel Diecézní charity Brno s tím, že způsoby finanční podpory jsou na charitních webových stránkách. „Ze všech sil se snažíme, aby epidemie neublížila právě těm nejzranitelnějším,“ vzkázal Haičman v tiskové zprávě.