Brněnská charita prosí o pomoc

Brněnská charita prosí o pomoc
24. března 2020 Události Autor: Kristýna Fuksová

O pomoc žádá Diecézní charita Brno. Její práci totiž v současné době komplikuje potřeba ochranných pomůcek, dezinfekcí a dalšího vybavení. Ty si musí organizace nakupovat sama a tím se služby výrazně prodražují. Denně charita pomáhá více než třem tisícům lidí.

Podle ředitele Oldřicha Haičmana charitní pracovníci potřebují dohromady stovky litrů dezinfekce, asi 15 tisíc roušek a 3,5 tisíce respirátorů. „To všechno musíme v současné době nakupovat,“ odůvodnil prosbu o finanční pomoc. „Výrazně to komplikuje a prodražuje naše služby,“ dodal Haičman.

„Působíme ve dvou krajích, zajíždíme do malých obcí a na těžko dostupná místa. Všude tam jsou naši pracovníci vstavení nebezpečí nákazy,“ vysvětlil Proglasu ředitel charity Oldřich Haičman. Ta v reakci na šíření koronaviru a opatření proti němu založila nové aktivity. „Například v Brně naši pracovníci rozdají přes 100 balíčků s potravinami a rozdávají také roušky, aby se lidé bez domova nenakazili koronavirem. V Oblastní charitě Třebíč a Žďár nad Sázavou nově nabízí pomoc seniorům s nákupy,“ uzavřel rozhovor ředitel Diecézní charity Brno s tím, že způsoby finanční podpory jsou na charitních webových stránkách. „Ze všech sil se snažíme, aby epidemie neublížila právě těm nejzranitelnějším,“ vzkázal Haičman v tiskové zprávě.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony