Bosí karmelitáni v Praze dál pomáhají bezdomovcům

Bosí karmelitáni v Praze dál pomáhají bezdomovcům
18. března 2020 Události Autor: Kristýna Fuksová

Bosí karmelitáni od Pražského Jezulátka každou středu rozdávají obědy bezdomovcům. Nejinak tomu bylo i dnes. V reakci na vládní omezení stýkání se s lidmi v boji proti koronaviru, ale upravili formu své pomoci.

Bosí karmelitáni obvykle rozdávají polévku, čaj a něco k jídlu s chlebem. Pro lidi bez domova je to zároveň příležitost k setkání. "Pravidelně k nám chodí asi stovka lidí. Aby se jich najednou tolik nesešlo před kostelem, připravili jsme pro ně balíčky," řekl Proglasu převor kláštera Pavel Pola a dodal, že všechny příchozí hned jsme posílali pryč, aby se jich nepotkalo mnoho. "Nechtěli jsme je nechat bez této služby," odůvodnil to Pola.

"Jsme tak trochu v izolaci. Zavřeli jsme kostel Pražského Jezulátka a snažíme se udržovat náš rytmus modlitby," popsal Pola, jak řád tyto dny prožívá. "Myslíme na naše zdravotníky a všechny lidi zasažené koronavirem," dodal převor. Bosí karmelitáni v době uzavření kostelů začali využívat internet. "Máme podcast U ambonu, skrze který každý den sdílíme nějaké duchovní slovo a také každý večer přenášíme krátkou tichou meditaci," uzavřel P. Pavel Pola.