Nejsme bezproblémoví, ale všichni jsme Boží děti, řekl papež František

Nejsme bezproblémoví, ale všichni jsme Boží děti, řekl papež František
17. června 2020 Události Autor: Anna Janošková

V dnešní dopolední audienci vzpomínal papež František na Mojžíše jako na člověka, který nebyl vždy bezproblémový. Přirovnal k němu všechny lidi na světě, kteří mohou konat špatné věci pro spravedlivost svého lidu. I tak zůstávají všichni Božími dětmi.

Mojžíš byl podle slov papeže ztroskotancem, který v zemi Midján používal někdy násilí k nastolení spravedlnosti jeho lidu a neuměl pak otevřít své srdce u modlitby. „Měl soucit a postavil se na obranu utiskovaných. Ve chvílích, kdy používal násilí, ale neměl dostatek víry,“ řekl papež František a dodal, že to se může stávat i lidem, a proto nás jeho postava oslovuje.

„Mojžíš víru našel a stal se přítelem Boha, se kterým promlouvá tváří v tvář. Zůstává i přítelem lidí a zakouší milosrdenství pro jejich hříchy a pokušení,“ popsal ho papež. Je otcem lidí, přimlouvá se za ně u Boha a prosí o Jeho odpuštění. Papež ho nazval symbolicky mostem a vybídl pastýře, ať se jeho životem inspirují a jsou pro lidi takovým spojovníkem.

Mojžíš se žene s tímtéž Ježíšovým zápalem, aby se přimlouval za svět a navzdory křehkostem patřil Bohu. „I hříšníci a zkažení lidé patří Bohu a Mojžíš se za ně přimlouvá. Mysleme na něj a děkujme za jeho přímluvy,“ ukončil audienci papež František.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony