Asia Bibiová opustila Pákistán, i s rodinou je zřejmě v Kanadě

Asia Bibiová opustila Pákistán, podle některých médií je i s rodinou v Kanadě
8. května 2019 Události Autor: Hana Kašpárková

Pákistánská křesťanka Asia Bibiová, která byla loni zproštěna obvinění z rouhání a po osmi letech propuštěna z vězení, odcestovala z Pákistánu. Podle právníka Bibiové Saifa Ul Malooka se už křesťanka setkala se svou rodinou v Kanadě, píše agentura Fides.

Biskup pákistánské diecéze Hyderabad Samson Shukardin pro agenturu Fides uvedl, že nechat Bibiovou odejít ze země je důležité rozhodnutí místní vlády i skutek spravedlnosti vůči ženě, která po desetiletí snášela nespravedlnost a utrpení. „Nikdy není snadné opustit milovanou vlast, místo života vlastních předků, svých drahých a příbuzných. Ale pokud není jiná možnost, je to třeba. Její život zde byl v nebezpečí i po rozhodnutí Nejvyššího soudu," řekl pákistánský biskup a vyzval k modlitbám za nový začátek rodiny.

Matka pěti dětí byla zatčena v roce 2009 poté, co ji skupina muslimských žen nařkla z urážky proroka Mohameda. O rok později ji soud uznal vinnou a odsoudil k trestu smrti. Verdikt loni v říjnu zvrátil nejvyšší soud, podle kterého žalobci nebyli schopní dokázat, že Bibiová porušila zákon. Její osvobození vyvolalo v zemi protesty radikálních muslimů, po svém propuštění z vězení se proto pákistánská křesťanka skrývala na neznámém místě.

Zdroj: Reuters, RaVat, Fides