Arcidiecéze Kolín nad Rýnem zřizuje komisi pro dohled na obviněnými kněžími

Arcidiecéze Kolín nad Rýnem zřizuje komisi pro dohled na obviněnými kněžími
1. července 2021 Události Autor: Dominik Číž

Německá arcidiecéze Kolín nad Rýnem zřídila komisi pro kontrolu duchovních, kteří byli obviněni nebo se dopustili trestného činu. Jejím hlavním cílem je "ochrana postižených a prevence dalších činů", vysvětlil personální ředitel arcibiskupství Mike Kolb.

Kolínský arcibiskup, kardinál Rainer Maria Woelki chce do komise jmenovat osoby s různou odbornou kvalifikací v oblasti psychologie, lidských zdrojů a kanonického práva. Jmenováni mají být na tři roky a jejich úkolem bude radit arcibiskupovi v oblasti dohledu a péče o duchovní.

Kromě toho budou podle agentury Kathpress jmenováni dva komisaři, kteří budou dohlížet na dodržování podmínek stanovených kardinálem a životní situaci dotyčných duchovních. Na základě jejich zpráv poté komise vydá doporučení arcibiskupovi.

Zřízení komise je důsledkem zprávy o zneužívání, kterou v březnu předložila advokátní kancelář Gercke Wollschläger. Právní experti v ní mimo jiné navrhli vytvoření orgánu, který by sledoval, zda obvinění kněží dodržují své povinnosti.

Zdroj: Kathpress

Ilustrační foto: Pixabay.com