Studentský Velehrad bude letos na lokální úrovni a online

Studentský Velehrad bude letos na lokální úrovni a online

Pořad v souvislostech


Život s koronavirem
Budeme vysílat

Sbírka na válečné veterány
Dušičky
Dušičky
Vysílali jsme


Sbírka na válečné veterány

Zdraví máme jen jedno

Zdraví máme jen jedno
Audioarchiv
25. září 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Až do pondělí potrvá setkání mladých křesťanů studentský Velehrad. Kvůli aktuální epidemické situaci se ale přesouvá na internet a na místa, kde působí Vysokoškolské katolické hnutí. Mladí se tedy budou moci sejít v Praze, Brně, Olomouci, Hradci Králové a Zlíně. 

Na Velehradě se tak uskuteční přednášky, koncerty a chvály bez přítomnosti účastníků. Ti se budou moci během víkendu setkat v centrech Vysokoškolského katolického hnutí v několika českých městech. Studentský Velehrad se původně měl uskutečnit už v květnu. Kvůli pandemiii koronaviru se ale pořadatelé rozhodli událost přesunout na zářijový termín. “Na přípravě Studentského Velehradu nás pracuje více než rok a půl přes 25 dobrovolníků z Vysokoškolského katolického hnutí. Na společné poradě jsme se všichni dohodli, že nejsme schopní celou událost přesunout ještě o rok, protože bychom nebyli schopni vzhledem k dalším vlivům společně všichni na organizaci spolupracovat. Proto jsme se rozhodli pro přesun na září. Doufali jsme, že Studentský Velehrad bude mít takovou formu, jakou měl mít původně v květnu. Ale situace je jiná a my zjišťujeme, že chystáme úplně nový Studentský Velehrad - takový, jaký tady ještě nikdy nebyl,” objasňuje Jana Zelená z organizačního týmu.

Motto letošního ročníku zní Něco navíc. Proč si pořadatelé vybrali tato slova, Proglasu také přiblížila Jana Zelená: “Náš původní záměr byl v tom, že když člověk chce žít na plno, tak je potřeba dát něco navíc. Chtěli jsme tím tak říct, že se nelze spokojit s minimem angažovanosti nebo našeho úsilí. Následně jsme si toto heslo rozdělili do čtyř okruhů. Takže během Studentského Velehradu se budeme zamýšlet nad tím, co to znamená dát něco navíc světu, druhým lidem, Bohu a sám sobě. Zároveň ale zjišťujeme, že vzhledem k tomu, jaké změny musíme dělat v organizaci celé akce, že i my dáváme Studentskému Velehradu něco navíc.”

Celý rozhovor si můžete poslechnout v dnešním pořadu Dopoledne s Proglasem dostupném v podcastové formě na Spotify, Soundtier, Apple Podcasts či Google Podcasts.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 11, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 11 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony