Z očekávaných událostí 27. července 2022

Z očekávaných událostí 27. července 2022
27. července 2022 Události Autor: Kateřina Vitouchová

Do pátečního večera je papež František na apoštolské návštěvě Kanady, kterou označuje za kající pouť. Dnes se přesune z Edmontonu do Québecu, hlavního města největší a druhé nejlidnatější kanadské pronvincie. Po zhruba šestihodinovém letu ho kolem 15. hodiny místního času uvítá první domorodá generální guvernérka Kanady, Inuitka Mary Simonová. Následuje další setkání Svatého otce s premiérem Justinem Trudeauem a pak se zástupci občanské společnosti a původního obyvatelstva a s diplomaty. Televize Noe odvysílá v 10.05 záznam Františkovy včerejší účasti na tradiční pouti u jezera svaté Anny.

Česká vláda projedná návrh novely zákona o státním rozpočtu na letošek.

Senát dnes projedná úsporný tarif na energie pro domácnosti a snížení plateb za pojištěnce státu do zdravotnictví. Obě vládní novely by měl podle doporučení svých výborů schválit.

V areálu chaty Horalka ve Sněžném v Orlických horách probíhá do soboty 32. ročník Akademických týdnů. Ředitel a dramaturg Julius Kahanec bude hostem našeho vysílání kolem 8.30.

V Pardubicích trvá letní divadelní open air festival Pernštejnlove.

Nová stezka pro pěší i cyklisty se otevře u Třeboně, v úseku Nová Hlína - Stará Hlína.

Sledujeme i Pěší pouť za umělce z Uherského Hradiště do Žarošic. Pořadatelé pro ni zvolili motto: "Stačí pokorně přijmout své nedokonalosti a s láskou a mírností je snášet. V tom spočívá pravá svatost.“