Výročí 20 let od podepsání Ekumenické charty připomene online bohoslužba

Výročí 20 let Charty Oecumenica připomene online ekumenická bohoslužba
12. dubna 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Rada evropských biskupských konferencí (CCEE) a Konference evropských církví (CEC) před dvaceti lety podepsaly společný dokument, který obsahuje pokyny pro zvýšení spolupráce mezi církvemi v Evropě. Na výroční den, 22. dubna, proto plánují společnou ekumenickou bohoslužbu.

K jejímu podepsání došlo v roce 2001 u příležitosti evropského ekumenického setkání ve Štrasburku. Předsedové obou subjektů kardinál Angelo Bagnasco a reverend Christian Krieger nyní oznámili, že bohoslužba bude přenášená online na YouTube kanálu Konference evropských církví. Současně vydali společné prohlášení, ve kterém se radují a děkují Bohu „za mír, který zažili, a za úspěchy globálního ekumenického hnutí." Informují o tom v dnes vydaném dokumentu. V jeho závěru vyzývají ke společné modlitbě za jednotu. „Přejeme si být nástrojem jednoty a znovu se zavázat k posilování církevního společenství prostřednictvím společné modlitby a činnosti. K tomu nabízíme naši službu světu k dosažení spravedlnosti a míru,“ uvádějí společnou tužbu reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), a kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE).

Foto: archiv

 

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Symfonie c-moll - Finale. Allegro assai; Autor: Rejcha Antonín; Dirigent: Altrichter Petr; Soubor: Dvořákův komorní orchestr
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony