Plenární zasedání CCEE začíná, kvůli koronaviru pouze v online prostředí

Plenární zasedání CCEE začíná, kvůli koronaviru pouze v online prostředí

Pořad v souvislostech


Život s koronavirem
Audioarchiv
25. září 2020 Události Autor: Anna Janošková

Plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí v Praze ve dnech 25. - 27. září 2020, takový byl původní plán evropských biskupů. Kvůli pandemii koronaviru organizátoři setkání zkrátili na dva dny, konat se bude v online prostředí. V dnešním Dopoledni s Proglasem jsme mluvili s generálním sekretářem Rady paterem Martinem Michalíčkem.

Původněorganizátoři plánovali nabídnout dvě možnosti účasti, a to online i prezenčně. Biskupové by se tak mohli dle svých uvážení sami rozhodnout, jakou z možností preferují. „Nakonec jsme se rozhodli to přesunout celé do online prostoru. Zohlednili jsme zhoršující se situaci v Praze, vyšší věk účastníků, nemožnosti leteckého spojení a všechny možné následky,“ řekl Proglasu generální sekretář Martin Michalíček.

Na programu zasedání je podle Michalíčka hlavně koronavirová krize a její následky. Biskupové se na ni podívají několika úhly pohledu - náboženským, pastoračním, ekologickým a sociálním. „Vystoupí i pan kardinál Michael Czerny, který bude hovořit o pastoraci migrantů v Evropě," řekl P. Michalíček.

Jako výstup zasedání vyšlou biskupové poselství veřejnosti i farnostem. Chtějí zdůraznit i pozitivní stránky koronavirové krize - příležitost jít do hloubky v náboženském životě, očistit se od povrchnosti a vyzdvihnout význam rodiny.

Celý rozhovor s páterem Martinem Michalčíkem si můžete poslechnout v pořadu Dopoledne s Proglasem dostupném v podcastové formě na Spotify, Soundtier, Apple Podcasts či Google Podcasts.