Všimli jsme si: Římská synoda a říjnová svatořečení

10. října 2018 Události Autor: Filip Breindl

Aktuálnímu dění těchto říjnových dnů ve Vatikánu, kde probíhá biskupská synoda o mladých lidech a jejich povolání a na neděli se připravuje svatořečení několika osobností, se budeme věnovat v pořadu Všimli jsme si. Vysíláme ho v pátek 12. října 2018 od 16 hodin, opakujeme v sobotu v 11.05.

Přineseme rozhovor s plzeňským biskupem Tomášem Holubem, delegátem České biskupské konference na biskupské synodě. Zeptáme se například, jaký ohlas mělo mezi ostatními účastníky jeho vystoupení v úvodu synody. Bude nás také zajímat, zda podle biskupa Holuba synoda projednává určenou problematiku v atmosféře názorové otevřenosti, jak si přál papež František. Všimneme si také nedělní kanonizace naplánované doprostřed synodního jednání a přineseme portréty papeže Pavla VI. - u něj se zřetelem k jeho vztahu k české církvi -, salvadorského arcibiskupa Oscara Romera a představíme také českou stopu díla německé řeholnice Marie Katheriny Kasperové - sirotčince fungující do roku 1945 v Praze i dalších městech.

NyníZprávy ČRo Plus
Píseň: Plachá modlitba za mamkino srdce (2017); Interpret: Bratislavský detský zbor; Album: Rúfus Milan, Bezek Jana: Modlitbičky
07:10Ranní proud
07:45Hudební kompas: The...
08:00Zprávy ČRo Plus
08:10Ranní proud
09:00Na stole je téma
10:00Zprávy Proglasu, počasí