Všimli jsme si - dubnový magazín

13. dubna 2016 Události, Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Cestě papeže Františka na řecký ostrov Lesbos, ohlédnutí za brněnskou částí festivalu filmů o lidských právech Jeden svět nebo akci Ukliďme Česko se bude věnovat dubnový magazín Všimli jsme si. Na Proglasu ho vysíláme v pátek 15. dubna 2016 od 16 hodin, opakujeme v sobotu v 11.05.

V souvislosti s papežovou cestou za uprchlíky na řecký ostrov Lesbos, která se koná tuto sobotu, přineseme svědectví o situaci od zástupců českého týmu dobrovolníků pomáhajících v Řecku utečencům. Ohlédneme se také za představením exhortace Amoris Laetitia, kterou František navázal na proces dvou synod o rodině v posledních dvou letech.

Do Vatikánu se tento týden vydal místopředseda vlády Pavel Bělobrádek. Přineseme ohlédnutí za setkáními s představiteli Svatého stolce včetně státního sekretáře, kardinála Pietra Parolina a dalšími momenty pobytu v Římě, k nimž patřila návštěva české bohoslovecké koleje Nepomucenum nebo uctění památky kardinála Josefa Berana u jeho hrobu v kryptě svatopetrské baziliky.

Pořad Všimli jsme si v reportáži také představí akci Ukliďme Česko, která každoročně na jaře shromažďuje dobrovolníky k čištění různých lokalit od černých skládek či odpadků nahromaděných před zimou, vyplavených v okolí řek a podobně. V reportáži uslyšíte, že se zapojují i zástupci škol, různých institucí nebo třeba diplomatického sboru.

Přineseme také ohlédnutí za brněnskou částí filmového festivalu o lidských právech Jeden svět. Ten pořádá společnost Člověk v tísni v desítkách našich měst s cílem představit veřejnosti aktuální filmové dokumenty i hrané snímky a pozvat k diskusi o lidských právech. Letošní ročník měl motto Hledání domova.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony