Ve Vatikánu jednají o obchodování s lidmi

Ve Vatikánu jednají o obchodování s lidmi
9. dubna 2019 Události Autor: Kristýna Císařová

Na 200 účastníků z řad biskupů, kněží, pastoračních pracovníků a vedoucích humanitárních projektů se včera sjelo do Vatikánu, aby projednali problematiku mezinárodního obchodování s lidmi. Konference potrvá do čtvrtka.

Jednání svolala sekce pro migranty a uprchlíky spolu s Dikasteriem pro službu integrálnímu lidskému rozvoji. Její účastníci sdílí zkušenosti jednotlivých iniciativ, které se věnují potírání obchodu s lidmi a pomoci obětem. Hlavní zájem cílí na situaci takto trpících žen a dětí.

Konference se účastní i zakladatel Skupiny svaté Marty, která se podílí na boji s obchodováním s lidmi a  moderními formami otroctví, anglický kardinál Vincent Nichols. Před zahájením konference mluvil o boji proti násilí mladých, které je často spojené s členstvím v gangu. Podle něj musí církev vytvořit pro mladé takové zázemí, aby cítili, že někam patří. "Jejich zločiny totiž souvisí s rozpadem vztahů a pocit sounáležitosti je pro ně atraktivní," dodal Nichols. Zároveň řekl, že například box je skvělým způsobem prevence před násilím mladých. "Box v nich povzbuzuje odhodlání a učí je sebeovládání. V tomto smyslu jde o nejlepší obranu proti špatným vlivům dnešní doby," uvedl anglický kardinál s tím, že v jeho Liverpoolské diecézi farnosti vedou hned několik takových kroužků.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony