Ve Španělsku a Itálii se konají mše za oběti pandemie

Ve Španělsku a Itálii se konají mše za oběti pandemie
6. července 2020 Události Autor: Filip Breindl

Členové španělské královské rodiny se účastní dnešní večerní mše v madridské katedrále s připomínkou obětí pandemie koronaviru v zemi. S nákazou covid-19 ve Španělsku zemřelo přes 28 tisíc lidí. 

Katolická biskupská konference vyhlásila na 26. červenec celostátní vzpomínkový den - jde o církevní památku svatých Jáchyma a Anny, rodičů Panny Marie, čímž se podle biskupů zdůrazňuje skutečnost, že při epidemii umírali zejména starší lidé. Španělsko chystá oficiální pietní akt na příští čtvrtek, vedle panovníka Filipa VI. a zástupců vlády se ho zúčastní i představitelé Evropské unie či Světové zdravotnické organizace.

Na místo, které je v celé diecézi nejblíže nebi, pozval biskup z italského Bergama Francesco Beschi na mši za oběti koronaviru, sloužil ji včera. V tamní provincii zemřelo přes šest tisíc lidí s nákazou covid-19. Dějištěm bohoslužby byla kaple na úbočí hory Presolana v nadmořské výšce přes dva tisíce metrů, účastníci si zároveň připomněli 150 let od prvního zdolání tohoto vrcholu. Mši v přímém přenosu vysílala regionální televize.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony