V rodinné atmosféře pokračuje charismatická konference v Brně

V rodinné atmosféře pokračuje charismatická konference v Brně
14. července 2018 Události Autor: Filip Breindl

Přednáška francouzského hosta Katolické charismatické konference, kněze Rene-Luca, zahájila na brněnském Výstavišti předposlední den této duchovní obnovy, letos zaměřené na zdroje spirituální síly. Odpoledne k několika tisícům účastníků promluvila teoložka Kateřina Lachmanová, která patří mezi organizátory programu.

"Jsem moc ráda za to, jak to tady probíhá. Máme zkušenost, že druhý den se už zajíždí více na hloubku. Je i veliká příležitost ke svátosti smíření, což lidi nějak odbřemení a naladí víc zase na duchovní naslouchání a společné modlení. Je tu atmosféra velice pěkná, rodinná, odlehčená, ale přitom hluboká. Je vidět, že sem nepřišli se jenom nějak vyřádit nebo vypnout, ale jsou duchovně žízniví a hladoví a tady prostě spočinuli," popsala Kateřina Lachmanová. Sobotní přednášky se ujala namísto původně ohlášeného P. Petra Karase, který odcestoval do Uherského Brodu na pohřeb kněze Josefa Pelce, který tento týden tragicky zahynul během turistiky na Vysočině.

"Pro mě jako pro kněze, který musí často někde mluvit, přednášet, je opravdu občerstvující, když si mohu poslechnout přednášku a nechat se vést modlitbou," přitakává P. Radek Tichý, hlavní celebrant sobotní bohoslužby. Odborník na liturgiku se také vyjádřil ke kulisám konference a jejích bohoslužeb ve veletržní hale: "Na rozdíl od pohanů nemáme chrám jako místo, kde by bůh bydlel, ale naopak kde se křesťané shromažďují, tam Pán přichází a to místo posvěcuje," uvedl P. Tichý. 

Závěrečnou mši svatou na Katolické charismatické konferenci v Brně bude v neděli od 11 hodin sloužit biskup Pavel Konzbul. Přímý přenos odvysílá Radio Proglas i televize Noe.

NyníPísničky pro hezké...
Píseň: Tak se věci mají (2018); Interpret: Něžná noc; Album: Něžná noc (Šrůmová–Hedl): Tak se věci mají
16:00Pozvánky na festivaly
16:45Písně
16:55Folklorní okénko
17:55Myšlenka na den
18:00Modlitba růžence (slavný)
18:35Hudební zastavení

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony