V Praze se sešli pracovníci tiskových odborů církví

17. května 2018 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Nastolováním témat v mediálním světě se zabývali účastníci dnešního studijního dne, který po jedenadvacáté uspořádala Mediální komise Ekumenické rady církví ve spolupráci s tiskovým střediskem České biskupské konference.

 

„V současném mediálním světě je poměrně problematické dostat křesťanská témata do širšího než jen křesťanského dialogu,“ přiblížil téma 21. studijního dne mluvčí a generální sekretář Ekumenické rady církví Petr Jan Vinš. Do Sboru Církve bratrské v Praze 5 se sjeli především pracovníci církví a jejich tiskových odborů, například mluvčí jednotlivých diecézí. „Chceme, aby si odnesli podněty, jakým způsobem mohou církve mediálně přistupovat k většinové společnosti,“ doplnil Vinš. Mezi přednášejícími byli například římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik, mediální teoretik Vlastimil Nečas nebo novinář a hudebník Petr Vizina.

Studijní dny pořádá Ekumenická rada církví pravidelně, v poslední době častěji za přispění Mediální komise. „V posledních letech to byla právě ona, která připravovala tuto akci a předpokládá se, že v tom bude nadále pokračovat. Protože téma médií a to, jakým způsobem oslovovat lidi, ať už směrem dovnitř do církve, nebo ven k veřejnosti, je pro nás životně důležité,“ uzavřel Petr Jan Vinš. Tématem loňského studijního dne byla role, práce a formace křesťanských médií.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony