V krabicích od bot mohou lidé dát vánoční dárky chudým dětem a rodinám

V krabicích od bot mohou lidé dát vánoční dárky chudým dětem a rodinám
23. listopadu 2020 Události Autor: Anna Janošková

Krabice od bot, takový je název desátého ročníku sbírky, jejímž cílem je obdarovat děti a rodiny, které si dárky kvůli ztížené finanční situaci nemohou dovolit. Akci pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické. Letos organizátoři poprvé zavedli možnost obdarovat nejen děti, ale i jejich rodiče. Sbírka se koná souběžně i v online formě, potrvá do 6. prosince.

"Vzít starou panenku, auto na hraní nebo knížku, zabalit ji do krabice od bot a donést na příslušné odběrné místo," tak popsal Proglasu proces obdarování dětí a rodin Ivo Mareš z Diakonie, která sbírku Krabice od bot pro děti a rodiče samoživitele pořádá. „V České republice dnes žije sto tisíc děti, které jsou ohrožené chudobou, a ty žádné dárky pod stromeček třeba ani nedostanou,“ řekl Mareš Proglasu.

Letošní ročník je originální v možnosti obdarování i dospělých, rodičů samoživitelů. „Pandemie koronaviru nejvíce dopadá na chudobou ohrožené rodiny a samoživitele, proto jsme tu možnost otevřeli,“ zdůvodnil nový způsob obdarování Mareš. 

Zájemci se potřebné informace dozví na webové stránce sbírky Krabice od bot. Loni se podle Mareše vybralo přes 35 tisíc dárků a v letošním roce je o sbírku enormní zájem.

NyníVonička pro milovníky...
Písnička: Z Kolárovic; Sóla: Hôrecká-Fanová Mária, Bulíková Janka, Kučera Jozef, Taška Andrej; Soubor: Kolárovičanka; CD: Z Bečvy do Kolárovic
11:00Barvínek
11:45Písně
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
12:40Střípek poezie

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony