Diakonie v Šumvaldu pomohla sedmnácti vyplaveným domácnostem

Diakonie v Šumvaldu pomohla sedmnácti vyplaveným domácnostem
25. června 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Po téměř dvou týdnech Diakonie Českobratrské církve evangelické ukončila humanitární pomoc určenou obcím na Olomoucku, které předchozí víkend zasáhly bleskové povodně. 

Skupina pětadvaceti dobrovolníků společně se zaměstnanci Diakonie v sedmnácti šumvaldských domácnostech odklízela především nanesené bahno. Dobrovolníci místním ale nabízeli i další manuální práce jako je oklepání omítky nebo odstranění poškozených podlah. Diakonie také lidem zasaženým bleskovými záplavami zapůjčila několik vysoušečů.

Poskytnutí humanitárních prací postiženým domácnostem na Olomoucku je součástí mnohaleté pomoci, kterou Diakonie poskytuje vždy, když v Česku dojde k záplavám. “Naše pomoc má i psychologický aspekt v tom, že lidé zasažení povodněmi vidí, že přicházejí dobrovolníci, kteří jim ve svém volném čase chtějí pomáhat. Je to pro ně vzpruha, že v tom nejsou sami a že jsou druzí solidární. Třeba od jednoho seniorského páru ze Šumvaldu jsme dostali krásné poděkování a i od dalších lidí zaznamenáváme pozitivní reakce na to, že jsme jim pomohli,” hodnotí dvoutýdenní působení na Olomoucku vedoucí humanitární pomoci pro Českou republiku Jarmila Dvořáková z Diakonie Českobratrské církve evangelické.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony