Sant'Egidio varuje před epidemií v tajfunem postiženém Mosambiku

San't Egidio varuje před epidemií v tajfunem postiženém Mosambiku
6. dubna 2019 Události Autor: Alžběta Havlová

Situace v Mosambiku je po ničivém tajfunu Idai stále napjatá. Katolická organizace Sant' Egidio, která na místě pomáhá, nyní poukázala na možnost epidemické katastrofy v postižené oblasti. Informuje o tom server Kathpress.

Pracovníci Sant' Egidia upozorňují na možnost rozšíření cholery a dalších průjmových onemocnění, obyvatelstvu proto nabízí očkování. Křesťanská organizace v hlavním městě Mosambiku Maputa řídí tábor, kam se lidé, kterým hurikán Idai vzal domov, mohou uchýlit. Zde mohou získat mimo jiné potraviny, pitnou vodu, oděvy a léky. V provizorních táborech nyní žije až 100 tisíc obyvatel. Oblasti zasažené tajfunem jsou stále zaplaveny vodou, hladina však pomalu klesá a některé části jsou opět přístupné autem. Potrvá však dlouho, než budou napraveny škody, které hurikán způsobil.

Cyklón Idai si v oblasti v polovině března vyžádal nejméně 598 obětí na životech. Počet nakažených cholerou se zvýšil na 1400. Většina z nich jsou z okolí nejhůře postiženého regionu kolem přístavu Beira ve střední části země. Cholera se šíří kontaminovanými potravinami a vodou a způsobuje akutní průjem a může v závažných případech zabít během několika hodin, pokud není zajištěn dostatečný přísun tekutin.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony