Úžasná atmosféra, zpěv a modlitba, vybízí k účasti na Mladifestu kněz Topenčík

Úžasná atmosféra, zpěv a modlitba, vybízí k účasti na Mladifestu kněz Topenčík
3. srpna 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Medžugorje hostí do soboty 33. mezinárodní modlitební festival mládeže Mladifest. Motto má ze slov Božího Syna v 11. kapitole Matoušova evangelia: Učte se ode mne a naleznete mír. Na mariánské poutní místo v Bosně a Hercegovině se po koronavirové pauze sjelo kolem padesáti tisíc lidí. 

Akce pro katolickou mládež, která zahrnuje každodenní mši svatou, modlitbu růžence, eucharistickou adoraci, adoraci kříže, svědectví o obrácení a prohloubení víry, procesí při svíčkách a poutě, ale také kulturní program, koncerty, zpěv a tanec, se letos koná již po třiatřicáté. Důležitou součástí slavnosti je svatá zpověď, která je k dispozici v 19 jazycích. Přítomné oslovil prostřednistvím poselství papež František, mimo jiné jim vzkázal, aby se vydali na dovolenou do svého srdce a předložili Ježíši vše, co se v něm nachází.  

Na místě je i Lukáš Zezula z Moravských Budějovic, který se sem vydal po dvaceti letech. Proglasu nabídl krátké srovnání:

 

Z dalších účastníků jsme telefonicky zastihli P. Jiřího Topenčíka, který doprovází skupinku ze své šitbořické farnosti. Poslechněte si celý rozhovor, který vedla Adriana Růžičková.

 

Večerní program od 18. hodiny je možné sledovat online, například na webu svetlomariino.sk/online. Záznam z Mladifestu pak na Youtube.