Letos sem přijeli ti, které si Panna Maria opravdu pozvala, říká pořadatel poutí do Medjugorje

Letos sem přijeli ti, které si Panna Maria opravdu pozvala, říká pořadatel poutí do Medjugorje
6. srpna 2021 Události Autor: Dominik Číž

V brzkých ranních hodinách dnes v poutním místě Međugorje v Bosně a Hercegovině skončil 32. ročník mládežnického festivalu Mladifest, kterého se, podobně jako každý rok, účastnili i čeští poutníci. Jeho průběh ve vysílání Proglasu popsal vedoucí skupiny mladých z farnosti Soběchleby P. Josef Červenka.

"Atmosféra festivalu byla oproti loňským ročníkům klidnější, program byl časově trochu užší, dopoledne byly jenom přednášky od deseti do půl jedné, večer byly místo od šestnácti až od sedmnácti hodin," popsal Červenka Proglasu.

Jako dlouhodobý účastník v tom však kněz spatřuje pozitivní vliv: "Hodně se to zkrátilo, přesto ale po těch letech festivalu vnímám, že sem asi opravdu přijeli ti, které Panna Maria pozvala, ti, kteří přes všechna opatření a testy přijet chtěli. Nebylo vidět poflakování během programu, ani to, že lidé jsou někde mimo."

Jak si Medjugorje připomněla 40. výročí údajně prvního zjevení Panny Marie i to, jaký doprovodný program si P. Červenka pro poutníky přichystal si můžete poslechnout v záznamu živého vstupu do vysílání:

 

foto: flickr, Peter Siroki, CC BY 2.0

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony