Účastníci klimatické poutě besedovali v Brně

Účastníci klimatické poutě besedovali v Brně
27. listopadu 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Brněnské divadlo Husa na provázku hostilo 26. listopadu 2018 setkání s poutníky převážně z Filipín, kteří putují z Vatikánu do Polských Katowic, kde se v prosinci uskuteční klimatická konference OSN.

Během pouti přináší osobní zkušenosti s dopady klimatických změn ve své zemi a upozorňují na výzvy obsažené v sociálně-ekologické encyklice papeže Františka Laudato si. Poutníci se během cesty dělí o své zkušenosti s důsledky změn klimatu. „Moje rodina mě v této cestě velmi podporuje. Můj bratr je tu se mnou, přežil tajfun Haiyan, skoro tam zemřel. Ztratili jsme přátelé a blízké. Během této přírodní katastrofy bratr přišel o nejlepšího přítele, který zemřel spolu se svou ženou a dvouletým synem. Zemřelo mnoho našich přátel a rodin, takže pro nás je to velmi osobní. Hlasy, které neseme, jsou také hlasy našich blízkých u nás doma, ve Filipínách“, řekl Proglasu organizátor pouti Yeb Sano.

Klimatická konference v Katowicích proběhne od 2. do 14. prosince 2018.

NyníKomorní hudba
Skladba: Smyčcový kvartet B-dur op. 16 č. 1 - Allegro moderato, Adagio, Menuetto, Finale Allegro vivo; Autor: Vranický Pavel; Soubor: Stamicovo kvarteto
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
04:00Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony