„Trochu jiný ples“ podpoří boj proti nemoci covid-19

„Trochu jiný ples“ podpoří boj proti nemoci covid-19

Za normálních okolností bychom byli v plném proudu plesové sezony. To letos ze známých důvodů není možné. "Farní ples trochu jinak" - takhle ve farnosti Šlapanice u Brna pořadatelé plesu nazvali jeho letošní ročník. Výtěžek z prodeje vstupenek pak věnují na dobročinné účely, konkrétně organizaci Podané ruce. V čem bude akce jiná? O tom jsme v ranním vysílání hovořili s členkou organizačního týmu Anežkou Kinclovou.

„Ples jako takový se neuskuteční. Tuto neděli ale proběhne prodej lístků a ještě potom o týden později o další neděli na mši svaté zase losování lístků. Každý lístek na našich plesech bývá slosovatelný – a to se nebude měnit ani letos. Ty, kteří si lístky koupí, zahřeje nejenom to, že mohli pomoct, ale o týden později si mohou držet palce, že třeba i něco malého pěkného vyhrají v tombole,“ vysvětlila Anežka Kinclová a prozradila i klíč, podle něhož zvolili Podané ruce jako organizaci, které výtěžek z prodaných lístků věnují. „Vybírali jsme to tak, že jsme právě chtěli přispět nějaké organizaci, která se zabývá snížením rizik onemocnění covid-19. A protože tato nadace sídlí v Brně a současně už někteří šlapaničtí farníci se dříve této organizaci věnovali a pomáhali jí, zvolili jsme právě ji. Peníze, které se vyberou, pak půjdou na testy na protilátky, antigenní testy, na přístroje, na obleky, na štíty pro zdravotníky... Zkrátka na vše potřebné,“ vypočítává dosah pomoci Anežka Kinclová.

Ples tedy proběhne tak, že v neděli 17. ledna si budou moci lidé koupit lístek za stokorunu. Ta celá poputuje na dobročinný účel. V pátek 22. ledna v obvyklém čase po večerní mši svaté, kdy každoročně šlapanický farní ples začíná, jsou lidé zváni, aby si doma pustili muziku a zatančili si. A to jak chtějí! Mohou si obléknout róbu a upravit se jako pro příležitost plesu, anebo zůstat v pohodlném domácím oblečení a jen tak hudbou a tancem si zpestřit večer. Sklenka vína a něco na zub k tomu nesmějí chybět.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Symfonie číslo 3 d moll - třetí věta - Etwas zurückhaltend; Autor: Mahler Gustav; Dirigent: Bernstein Leonard; Sóla: Ludwig Christa - alt; Soubor: New Yokrkští sboroví umělci, Brooklynský chlapecký sbor
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony