Tématem ekonomiky by dle papeže Františka mělo být bratrství a péče

Tématem ekonomiky by dle papeže Františka mělo být bratrství a péče
10. května 2022 Události Autor: Adéla Wachtarzová

Lidé sympatizující s ekonomickými, sociálními a environmentálními názory papeže Františka a se sociálním učením církve jsou zváni do Prahy. Na 11. červen se tam připravuje konference na téma Františkova ekonomika 2022 - Ekonomika zítřka”. 

"Papež František nás vyzývá, aby jsme zpátky do středu ekonomiky vrátili bratrství, člověka, a péči o něj a o Stvoření, namísto aktuálně přítomných peněz a individualistických zájmů," řekl koordinátor Františkovy ekonomiky v Česku Josef Zvoníček.

Snahou Svatého otce je konfrontovat současné představitele naší společnosti a institucí, jakožto i každého jednotlivce s otázkou, jestli způsob jakým žijeme a systémy v kterých fungujeme, směřují k bratrství, k péči o člověka a Stvoření nebo jestli vytvářejí stále větší nerovnosti, vyloučení chudých a vykořisťování přírody.

"V rámci naší lokální konference v Praze chceme tyto témata, které prezentuje Františkova ekonomika, otevřít a diskutovat nad nimi. Sám papež František nedal konkrétní recept na to, jak by měla nová ekonomika vypadat, ale pozval nás, abychom se setkali a diskutovali nad formami ekonomiky a jejich systémů, které odráží Evangelium," dodal Zvoníček.

Celý rozhovor Michala Uhlíře s Josefem Zvoníčkem si poslechněte zde:

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony