Synodální proces ve farnostech se pomalu rozjíždí

Synodální proces ve farnostech se pomalu rozjíždí
23. listopadu 2021 Události, Synoda a synodalita Autor: Daniel Blažke

Synodální proces ve své první fázi se začíná na úrovni místních koordinátorů a scházení farních skupinek. Očekává se i zadání výstupů, ke kterým by práce skupinek měla směřovat. Jak vypadá současná situace v diecézi Hradec Králové, popsal Proglasu její synodální koordinátor P. Prokop Brož.

"V rámci synodálního procesu u nás v královéhradecké diecézi postupně vznikají v jednotlivých farnostech podle toho, jak se tam daří koordinátorům, synodální skupiny, které začínají pracovat. Buďto je to ve fázi, že se scházejí a rovnají si ideje, nějak se ujišťují, že tomu stejně rozumí, nebo jednotlivé skupiny začínají pracovat. Když některé farnosti zjistily, že je víc času, věnují se více složitějšímu strukturování práce ve farnosti. Vznikají tedy i další moderátoři skupin a menší skupinky. Takto se to zatím rozjíždí," řekl Brož.

Různým tempem startuje proces i v dalších diecézích. Například Komunita Blahoslavenství v Dolanech u Olomouce má pořádat první synodální schůzky v rámci farních evangelizačních buněk tento týden. Ve farnosti svatého Augustina v Brně se týmy utvoří teprve koncem listopadu.  

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony