Světový den nemocných připomněl i práci zdravotníků

Světový den nemocných připomněl i práci zdravotníků
11. února 2020 Události Autor: Kristýna Fuksová

Katolíci na celém světě si připomněli památku Panny Marie Lurdské. Na tento den každoročně připadá také Světový den nemocných. Papež zveřenil krátkou modlitbu za ně a čeští a moravští biskupové se vydali na návštěvy nemocnic.

„Panno Maria, Uzdravení nemocných, tobě svěřuji všechny nemocné, kteří na sobě nesou tíhu onemocnění, i jejich příbuzné a zdravotníky. Všechny vroucně ujišťuji o svojí blízkostí v modlitbě,“ napsal papež František na svůj Twitter k příležitosti Světového dne nemocných.

Jako každoročně je u této příležitosti pozornost biskupů jednotlivých českých a moravských diecézí upřena na návštěvu jednotlivých nemocnic zaměřenou na prohloubení vzájemné spolupráce. "Naším úkolem je trošičku potěšit a povzbudit nemocné na pokojích," řekl emeritní pražský pomocný biskup Karel Herbst při jeho návštěvě Nemocnice na Pleši ve Středočeském kraji. Zároveň vyzvihl práci zdravotníků. "Je to náročné a únavná. Ale často doktorům a sestrám říkám, že je potřeba vydžet, protože je to služba," dodal 76letý Herbst.

Stejně jako další biskupové Karel Herbst slavil při návštěvě bohoslužbu. Kardinál Dominik Duka zavítal do pražské Nemocnice svaté Anežky. V olomoucké arcidiecézi bude slavení mše svaté předsedat pomocný biskup Josef Nuzík zítra ve vsetínské nemocnic.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony