Společně proti covidu: náboženští představitelé v Izraeli vyzývají k očkování

Společně proti covidu: náboženští představitelé v Izraeli vyzývají k očkování
12. listopadu 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Vůdci několika náboženství ve Svaté zemi se dnes sešli v prezidentském paláci v Jeruzalémě, aby občany společně vyzvali k očkování proti covidu. „Posvátnost života je jednou z nejvyšších hodnot náboženství a ochrana každého lidského života, který byl stvořen k Božímu obrazu, je největší náboženskou povinností ze všech,“ stojí mimo jiné v prohlášení.

Kromě izraelského prezidenta Isaaca Herzoga a tamního ministra zdravotnictví Nitzana Horowitze se setkání zúčastnili vrchní představitelé židovství, islámu, několika křesťanských církví, ale například také skupiny drúzů či náboženského hnutí Bahá’í, které jsou v Izraeli také zastoupené. Za římskokatolickou církev to byl latinský patriarcha arcibiskup Pierbattista Pizzaballa, řeckokatolíky arcibiskup Yosef Mata a řeckou ortodoxní církev patriarcha Theofilos III. „Spolu s modlitbami k Všemohoucímu vyzýváme všechny, aby se co nejdříve nechali očkovat,” uvedli s tím, že licencované vakcíny jsou účinné a bezpečné, když je schválily hlavní světové zdravotnické autority. 

Prezident Herzog následně náboženským představitelům poděkoval za spolupráci. Podle něj je velmi důležitá, protože právě náboženství mají v Izraeli velký vliv na veřejnost.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony