Slovenští biskupové poděkovali věřícím za podporu ukrajinských uprchlíků

Slovenští biskupové poděkovali věřícím za podporu ukrajinských uprchlíků
30. března 2022 Události Autor: Filip Breindl

Slovenští katoličtí biskupové poděkovali věřícím za obětavou a velkorysou pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny. Vyzvali, aby se lidé od této činnosti nenechali odvrátit různými negativními hlasy. 

"V těžkých chvílích se ukazuje, jaký kdo je, co je v člověku. Jsme vděční za to, že obětavě pomáháte a ujímáte se všech bez rozdílu. Ihned jste reagovali a nehleděli na sebe, na své pohodlí. Naopak jste projevili velkou obětavost a soucit s bolestí našich bratří a sester," napsali slovenští biskupové v prohlášení přijatém na závěr zasedání slovenské biskupské konference v Badíně u Banské Bystrice.

Biskupové věřící povzbudili k vytrvalosti, odhodlanosti a rozvaze a doporučili jim duchovně čerpat ze zdrojů, které skýtají svátosti. "Toto je další zkouška, která vstoupila do našich životů, a je zřejmé, že nebude jednoduchá ani krátká. Budeme potřebovat mnoho sil. Náročné výzvy dokážeme zvládnout s Boží pomocí, kterou velmi pociťujeme v eucharistii," stojí v prohlášení slovenských biskupů. Země sousedící s Ukrajinou přijala od začátku války na 300 tisíc uprchlíků, další Slovenskem projíždějí dále na západ. Od počátku uprchlické krize na hranicích i dalších místech působí katolická charita a další církevní organizace, do pomoci se zapojily i farnosti, řeholní řády a různá společenství.