Slovenské Radio Lumen slaví 28. narozeniny

Slovenské Radio Lumen slaví 28. narozeniny
7. dubna 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Před 28 lety začalo na Slovensku fungovat katolické rádio. Tehdy se jmenovalo Maria. Dnes Rádio LUMEN vysílá 24 hodin denně program pro všechny věkové kategorie. Pravidelně organizuje poutě do Krakova, komunikuje s posluchači na sociálních sítích a nedávno  zpřístupnilo nahrávky pořadů i přes podcastové služby. 

Podobně jako Proglas přenáší bohoslužby a připravuje pořady o životě křesťanů. "U příležitosti dnešního výročí jsme vyzvali posluchače, aby se zapojili do našeho dnešního vysílání a zatelefonovali nám, co pro ně Lumen v jejich životě znamená. Kromě informací, vzdělání a duchovního vedení lidé často zmiňovali společenství. To se, myslím, hodně ukázalo hlavně v posledních měsících, kdy čelíme různým uzávěrám a karanténám. Lidé jsou více osamělí a chybí jim blízkost někoho druhého. Jsme rádi, že v této těžké době můžeme našim posluchačům dělat společnost a představujeme pro ně určité společenství,” popsal ve vysílání Proglasu šéfredaktor Radia Lumen Martin Šajgalík.

Ten také prozradil, co jemu a jeho kolegům při tvorbě vysílání přináší největší radost:“Ty nejkrásnější okamžiky vždycky jsou, když nám do redakce přijde poděkování nebo zprávy, ve kterých nám lidé vyjadřují svoji blízkost a podporu. Jsme rádi, když vidíme, že naše práce má smysl. Potěší nás například, když naše vysílání pomůže posluchačům vyřešit těžkou situaci nebo je někam posune na jejich životní cestě.”

Za 28 let existence Radio Lumen pokrývá téměř celé území Slovenska a nabízí interaktivní vysílání, zpravodajství a publicistiku. 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony