Signály Awards 2021 ocení patnáct křesťanských digitálních projektů

Signály Awards 2021 ocení patnáct křesťanských digitálních projektů
10. listopadu 2021 Události Autor: Nikola Samcová

Ekumenický web pro mládež Signály pořádá veřejnou anketu, ve které oceňuje ty, kteří veřejně prezentují křesťanství v digitálním prostoru. Cílem je motivovat mladé lidi ke službě evangelizace skrze sociální sítě.

Signály Awards 2021 má nově pět kategorií: blog roku, Instagram roku, video roku, podcast roku a projekt roku. Ocení celkem 15 inspirativních osobností a jejich projektů. Vyhlášení ankety bude vysílat živě televize Noe zítra od 14 hodin z Ostravy.

Mezi nominovanými jsou letos i někteří vítězové Signály Awards 2020. Do kategorie Instagram roku se opět dostala děvčata z profilů @swetllushprior a @bile_misto, mezi videotvůrce znovu postoupili evangeličtí duchovní z Pastoral Brothers. V kategorii podcastů je i série mladých redaktorů Proglasu Na dřeň.

Anketa navazuje na soutěž Blog roku, která na Signálech vznikla v roce 2017 a postupně  přidávala nové kategorie. Do letošního ročníku přišlo celkem 240 nominací, ze kterých do každé kategorie postoupilo deset finalistů. Své favority nominuje široká veřejnost z České a Slovenské republiky. Projekty s nejvyšším počtem nominací postoupí dál do hlasovacího kola. Celkově na web Signály awards přišlo přes 9 800 hlasů, tedy přibližně dvakrát více než loni.

Vyvrcholením soutěže je slavnostní vyhlášení a předání cen. Kvůli pandemické situaci vyhlášení neproběhne naživo, ale bude se vysílat v televizi Noe, jako tomu bylo v předchozím roce. Tehdy se svým blogem Deník farářky vyhrála Martina Viktorie Kopecká. Vítězové si odnesou skleněnou trofej od firmy OneGlazz a další dary. Záznam z vyhlášení bude dostupný na sociálních sítích spolku Signály.