Setkání mládeže v Olomouci se zúčastní i vatikánský pozorovatel

Setkání mládeže v Olomouci se zúčastní i vatikánský pozorovatel
11. července 2017 Události, Šmrnc, CSM Olomouc Autor: Mariana Ambrožová

Na Celostátní setkání mládeže, které v Olomouci začíná 15. srpna, se zatím přihlásilo na šest tisíc lidí. Pořadatelé předpokládají, že skutečný počet účastníků by mohl být ještě o tisícovku vyšší.

Ředitel pořádající Sekce pro mládež České biskupské konference pater Jan Balík oznámil, že akce se zúčastní i vatikánský pozorovatel, a to kvůli českému zájmu uspořádat v budoucnu celosvětové setkání katolické mládeže.

„Řešíme ubytování, stravování. Každý tým z 35, kde je 700 dobrovolníků, připravuje, co má, a dolaďuje detaily,“ popsal za organizační tým Jiří Novák.

Kromě světového setkání mládeže je to vrcholný podnik, který můžeme vykonat. Ti lidé, kteří přijedou, mají kolem sebe hodně dalších mladých lidí. Jejich rodiče i prarodiče to budou sledovat například přes sdělovací prostředky, proto si myslím, že tato akce má velký dosah, který ovlivňuje mnoho lidí vírou, nadějí a křesťanským pohledem na věc,“ řekl pomocný českobudějovický biskup Pavel Posád, biskupský delegát pro mládež, který se včerejší přípravné schůzky před Celostátním setkáním mládeže také zúčastnil.

NyníDuchovní slovo
Píseň: Zdrávas Růže skvoucí (2004); Interpret: Ad laudem Domini (sbor sester boromejek); Album: Ad laudem Domini: Mariánské písně
07:00Mše svatá
07:30Radio Vatikán
07:50Komentář týdne
08:00Na sobotní frekvenci...
09:00Pozvánky a písničky
10:00Zprávy Proglasu, počasí

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony