Římský kardinál se zotavuje z koronaviru, děkuje za modlitby a zdravotníkům

Římský kardinál se zotavuje z koronaviru, děkuje za modlitby a zdravotníkům
9. dubna 2020 Události Autor: Filip Breindl

První z katolických kardinálů s nákazou koronavirem směřuje k uzdravení a brzy opustí nemocnici. Generální vikář římské diecéze Angelo De Donatis napsal, že se cítí lépe. Poděkoval personálu kliniky Gemelli a všem, kteří ho provázeli modlitbou. 66letého kardinála De Donatise přijali k hospitalizaci s nemocí COVID-19 na konci března. 

Na konci března zjistil test nákazu koronavirem u dalšího kardinála katolické církve, 75letého arcibiskupa z africké Burkiny Faso Philippa Ouedraoga. Zůstává v karanténě. V preventivní domácí izolaci se nachází také kardinál Dominik Duka z Prahy poté, co test zjistil nemoc COVID-19 u emeritního pomocného biskupa Karla Herbsta, který je v nemocnici.

Vatikán podle mluvčího Svatého stolce Mattea Bruniho eviduje celkem osm případů nákazy koronaviru mezi svými pracovníky. Dva se už uzdravili, další dva jsou v klinické péči a zbývající bez příznaků onemocnění v domácí karanténě. V případě naposled zjištěné nákazy jde o zaměstnace, který se staral o nemocné rodiče mimo Řím, kde zůstává, uvádí vatikánský mluvčí Bruni.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony