Kardinál Duka píše seniorům, biskup Wasserbauer nemocným

Kardinál Duka píše seniorům, biskup Wasserbauer nemocným
3. dubna 2020 Události Autor: Kristýna Fuksová

List seniorům dnes zveřejnil kardinál Dominik Duka. V něm povzbuzuje podle svých slov jemu blízké v Kristu a věku, aby nepropadali strachu. Zároveň připomněl, že nejkrásnější momenty jejich života a života jejich rodičů se často odehrávaly na pozadí těžkých etap a situací – například při epidemii španělské chřipky na konci první světové války nebo v době komunismu.

Z vlastní karantény na Arcibiskupském paláci v Praze český primas ujišťuje o své solidaritě v modlitbě a vybídl k odevzdání starostí do Božích rukou. Poslechněte si celý vzkaz:

 

V domácí karanténě je také pražský pomocný biskup Zdenek Wasserbauer. Ten se v dnešním dopise obrací na nemocné a přidává se k českému primasovi Dominiku Dukovi s povzbuzením k přenechání starostí Bohu. "Jsme v Božích rukou a proto z toho, co přijde po smrti, nemusíme mít strach. Ukřižovaný a zmrtvýchvstalý Kristus je vítězem nad naším hříchem a smrtí – to je poselství, kterému chtějme otevřít svá srdce o letošních Velikonocích," napsal mimo jiné biskup pro zdravotnictví ČBK Zdenek Wasserbauer. Více zde.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony