Řeholnice věnovaly svůj římský dům uprchlíkům

Řeholnice věnovaly dům uprchlíkům
12. října 2020 Události Autor: Eva Svobodová

Kongregace Sester služebnic Boží prozřetelnosti z Katánie se rozhodla přenechat dům ze svého vlastnictví Úřadu apoštolské charity, aby zde mohl poskytovat ubytování uprchlíkům. 

Papežský almužník kardinál Konrad Krajewski k tomu v oficiálním pondělním prohlášení uvedl, že sestry tím reagovaly na papežovu výzvu z encykliky Fratelli tutti. V ní František zdůrazňuje nutnost přijímat osoby prchající před válkami, pronásledováním a přírodními katastrofami.

Nyní by měla tato budova, nacházející se na východním okraji Říma, sloužit zvláště ženám a dětem ze skupin uprchlíků, kteří se do Itálie dostávají prostřednictvím bezpečných a mezinárodně uznávaných humanitárních koridorů. Těm se někdy také přezdívá „papežovy koridory,“ protože vznikly v důsledku Františkovy návštěvy ostrova Lesbos v roce 2016. První tři syrské rodiny tehdy do Říma přicestovaly přímo na palubě papežova letadla.

Kapacita římského objektu zvaného Villa Serena je 60 osob a uprchlíkům by měl sloužit jako prvotní útočiště v počátečních měsících italského pobytu, zatímco budou hledat práci a trvalé bydlení. Správou papežského domu pro uprchlíky byla pověřena katolická laická organizace Komunita Sant'Egidio, která na mezinárodním poli působí zvláště v diplomatickém prosazování humanitárních koridorů a poskytování materiální pomoci migrantům.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 11, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 11 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony